Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

Czego większość z nas prawdopodobnie nie wie o dobrej kuchni tureckiej
Zdrowie

Czego większość z nas prawdopodobnie nie wie o dobrej kuchni tureckiej?

Czy kuchnia turecka, która większości osób kojarzy się z kebabem, mocną kawą i jogurtem może kogoś zaskoczyć? Naszym zdaniem tak, a to dlatego, że tylko najlepsze restauracje tureckie w Polsce serwują dania, które w pełni oddają urok tejże wyjątkowej kuchni.

Kebab – nie takie straszne danie

Większość z nas ma z kebabem dość nieprzyjemne skojarzenia. Danie to jest w wielu podrzędnych barach po prostu kaleczone i nie zbyt dużo wspólnego z jego prawdziwym smakiem. Czy wiedzieliście, że w Turcji istnieje aż 36 różnych odmian kebabu, z czego zdecydowana większość z nich jest przypisana do konkretnych miast i regionów geograficznych (np. Adana)? Dobra restauracja turecka w Warszawie przygotuje smaczne kebaby, które zaskakują różnorodnością formy podania, sposobu przygotowania oraz dodawanych przypraw. Na marginesie warto dodać, że inne tureckie danie, Mezze, występuje aż w 19 różnych odmianach.

Tureckie słodkości – palce lizać

Czy wiedzieliście, że Turcy przygotowują smaczne i bardzo słodkie desery, które na długo zapadają w pamięci? Jeśli nie, to zasmakujcie takich potraw, jak:

  • Dondurma,

  • Gunun Tatlisi,

  • Kunefe.

Dlaczego te desery są tak wyjątkowe? Ponieważ większość z nich jest wytwarzana na bazie miodu karmelu. A to oznacza, że rozpływają się one dosłownie w ustach.

Warto również dodać, że restauracja turecka w Warszawie (w której można bardzo dobrze zjeść) serwuje również świetne talerze owocowe, w których można znaleźć owoce utożsamiane zarówno z polską, jak i orientalną kuchnią. Dzięki temu osoby, które ich spróbowały, bardzo wysoko cenią sobie poziom tureckiej kuchni.

Idealna propozycja dla wegetarian

Prawdą jest, że Turcy lubią mięso (aczkolwiek wieprzowina jest tu kulinarnym tabu), ale nie można zapominać, że kuchnia orientalna to także mnóstwo potraw stworzonych dla wegetarian. Ich najważniejszym składnikiem jest kabaczek i bakłażan, które dobra restauracja turecka w Warszawie może serwować na co najmniej kilkanaście sposobów. Ogromną popularnością wśród Turków cieszy się także jogurt, który – jak dobrze wiemy – jest zdrowy i zawiera mnóstwo ważnych dla naszego organizmu kultur bakterii. Mieszkańcy szeroko rozumianego Orientu cenią sobie również pomidory, cukinię i paprykę, a więc warzywa, z których restauracja turecka w Warszawie może wyczarować wspaniałe i niepowtarzalne dania. Nadszedł czas, by samemu doświadczyć ich smaku.

Reasumując, tylko najlepsze restauracje tureckie serwują smaczne, orientalne dania. I właśnie dlatego warto je odwiedzić, by poznać ich wyjątkowy klimat.

Materiał zewnętrzny