Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

bikini
Uroda

Depilacja laserowa bikini – co warto wiedzieć na temat zabiegu?

Depilacja pach i nóg jest popularnym i powszechnie stosowanym zabiegiem pielęgnacyjnym, który poprawia komfort życia. Coraz częściej depilowane są również miejsca intymne – i to nie tylko z uwagi na względy higieniczne i estetyczne, ale również poczucie wygody. I choć istnieje kilka metod usuwania niechcianego owłosienia, jedna charakteryzuje się szczególnym zainteresowaniem. To depilacja laserowa bikini. Bezpieczna, skuteczna i co najważniejsze – trwała. Idealnie gładką skórą można bowiem cieszyć się przez długi czas – bez konieczności ciągłego poddawania się zabiegom. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

Depilacja laserowa  bikini – czy jest bezpieczna?

Choć wiele kobiet pragnie pozbyć się niechcianego owłosienia z miejsc intymnych, często towarzyszy im wątpliwość – czy ta forma depilacji jest bezpieczna? Czy nie uszkodzi delikatnej skóry albo – co gorsza – organów płciowych? Te obawy są jak najbardziej uzasadnione. Wszystko, co nowe, budzi bowiem pewnego rodzaju strach. Należy jednak uświadomić sobie, że działanie lasera jest w pełni bezpieczne. Wiązka światła, jaką emituje urządzenie, działa wyłącznie na cebulkę włosa. Należy jednak pamiętać, aby zabieg wykonywać w znanych i renomowanych salonach, mających certyfikowane sprzęty i wykwalifikowaną kadrę. Poszukując idealnego gabinetu oferującego zabieg taki jak depilacja laserowa bikini w Szczecinie, warto udać się do Centrum Esteticon.

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg depilacji laserowej miejsc intymnych jest przeprowadzany na wyjątkowo wrażliwych miejscach. Dlatego tak ważne jest, aby dodatkowo nie podrażniać skóry w tych okolicach i zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Bardzo ważne jest, aby ciało przed zabiegiem było oczyszczone, wysuszone i nienatłuszczone. Skóra nie może być również opalona w miejscu, w którym będzie poddawana działaniu lasera. A co najmniej dobę przed zabiegiem, miejsca intymne należy dokładnie ogolić, uważając aby nie uszkodzić naskórka.

Czy depilacja laserowa bikini  może odbywać się podczas trwającej miesiączki? To pytanie też często budzi wiele wątpliwości wśród przedstawicielek płci pięknej. Jak się okazuje – może, pod warunkiem że menstruacja w żaden sposób nie ogranicza kobiety w codziennym funkcjonowaniu. W sytuacji, gdy jest obfita i powoduje dolegliwości bólowe, dla własnego komfortu lepiej przełożyć zabieg na inny, dogodniejszy termin.

Jak to jest z tym bólem?

Czy poddając się zabiegowi depilacji laserowej bikini trzeba być przygotowanym na duży ból? Tak naprawdę, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji kobiety i stopnia odczuwanego przez nią bólu. Każdy bowiem inaczej na niego reaguje. Niemniej jednak, depilacja laserem jest dość komfortowym zabiegiem, którego nieprzyjemne dolegliwości minimalizuje się nawiewem zimnego powietrza.