Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

fizjoterapia
Zdrowie

Fizjoterapia w Poznaniu – jak wybrać specjalistę?

Wielu z nas miewa problemy z układem ruchu, jednak wizytę u fizjoterapeuty często niesłusznie odkładamy w czasie. Warto jednak w porę wybrać się do specjalisty, który nie tylko pomoże nam przywrócić komfort poruszania się, ale także zabezpieczy nasze mięśnie i układ kostny na przyszłość, dając nam wiele cennych wskazówek. Sprawdzamy, jak wybrać najlepszy gabinet fizjoterapii w Poznaniu.

Dobry specjalista

Fizjoterapia w Poznaniu przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Dobrze jednak wybrać takiego fachowca, który posiada konkretną specjalizację. Oznacza to, że fizjoterapia w Poznaniu może być przeznaczona jedynie dla dzieci, osób starszych, dorosłych czy osób po wylewach, zawałach i innych schorzeniach, które oddziałują na układ nerwowy, mięśniowy i kostny. Jest to bardzo istotne, ponieważ dobry fizjoterapeuta – specjalista doskonale zna metody, które przeznaczone są jedynie dla wybranej grupy wiekowej czy wybranych przypadków medycznych. Gabinetów fizjoterapii w Poznaniu jest bardzo wiele, dlatego przy zapisie dobrze zapytać, w czym specjalizuje się dany fizjoterapeuta. Szczególnej wagi nabiera to w sytuacji, gdy na fizjoterapię ma uczęszczać niemowlę, osoba w podeszłym wieku bądź osoba z konkretnymi schorzeniami.

Gabinety prywatne

Warto podkreślić, że najszybsza fizjoterapia w Poznaniu dostępna jest dla osób, które chcą skorzystać z usług specjalisty prywatnie, a nie w ramach NFZ. Wtedy też fizjoterapeuta może przyjąć nas już następnego, a w pilnych przypadkach nawet i tego samego dnia, bez konieczności długiego oczekiwania. W gabinecie prywatnym za wizytę zapłacimy w granicach 100-200 zł, jednak dzięki temu zyskujemy pewność, że pracujemy na najlepszym sprzęcie i z najwyższej klasy specjalistami. Częstotliwość uczęszczania na zabiegi zależna jest głównie od stanu zdrowia pacjenta, a także możliwości czasowych jego oraz fizjoterapeuty. Nie jest tajemnicą, że fachowcy w swojej dziedzinie mają często wypełnione po brzegi terminarze, przez co trudno jest dostać się na wizytę. Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty przeprowadzanych zabiegów odnosi się po dłuższym czasie. Choć poprawa stanu zdrowia może być odczuwalna już po pierwszych zajęciach, warto uczęszczać na nie nieco dłużej, tak aby dać sobie szansę na dojście do pełni zdrowia. Fizjoterapia w Poznaniu to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, ze względu na liczne patologie ruchowe, które często są efektem siedzącego trybu życia czy też zbyt małej aktywności fizycznej na co dzień, a także wieku.