Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jakie są właściwości aloesu?

1 lipca 2019 właściwości aloesu

Aloes jest znany ze swoich zaskakujących właściwości, które wpływają pozytywnie na samopoczucie, zdrowie, jak i zdrowy wygląd. Warto mieć w swoim domu przynajmniej małe drzewko aloesu, aby móc korzystać z jego dobrodziejstw na co dzień. Warto także znaleźć właściwości aloesu, aby używać go w prawidłowy sposób.

Co warto wiedzieć o składzie aloesu?

Najcenniejszym składnikiem aloesu jest jego miąższ, który zamknięty jest wewnątrz liści. Aż w 98% składa się on z wody, dzięki czemu jest taki lekki i tak skutecznie nawilża. Poza tym jego miąższ jest bogaty także w inne składniki, takie jak enzymy roślinne, kwasy organiczne, czy kwas foliowy. Wszystkie z nich pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu.

Jakie są właściwości aloesu, które warto znać?

O cennych właściwościach aloesu wiadomo już od dawien dawna. Wykorzystywany był on już w odległych wiekach, jako lekarstwo poprawiające funkcjonowanie wielu organów. To dlatego warto wiedzieć, co jeszcze można zawdzięczać aloesowi i jak z niego korzystać.
Między innymi aloes pomaga leczyć schorzenia układu pokarmowego i trawiennego. Wspomaga on leczenie wrzodów, refluksów, zgagi, czy stanów zapalnych. Działa bowiem bardzo kojąco, niczym naturalny opatrunek, a jednocześnie wykazuje działanie przeciwzapalne. Mało osób wie o tym, że aloes wykorzystywany jest przy leczeniu chorób takich, jak zespół jelita wrażliwego, czy wrzodziejące jelito grube.
Wyciąg z aloesu sprawdza się także przy chorobach wątroby z wymienionych powyżej powodów. Nie tylko działa przeciwzapalnie i łagodząco, ale i normuje ilość wydzielanych soków żołądkowych, a ponadto utrzymuje stabilny i bezpieczny poziom glukozy we krwi. Aloes jest więc wskazany także w diecie diabetyków, jako naturalny suplement.

Aloes jak najbardziej może być stosowany także zewnętrznie. Chodzi tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju choroby skóry. Aloes ma pozytywne zastosowanie na przykład przy leczeniu łuszczycy, czy atopowego zapalenia skóry. Warto nakładać go na wszelkie chorobowo zmienione miejsca, ponieważ naturalnie nawilża, koi i działa antybakteryjnie. Warto nakładać go także na twarz, ponieważ redukuje ilość niedoskonałości i tym samym w krótkim czasie przywraca gospodarkę skóry do normy.
Wyciąg z aloesu zaleca się także w przypadku obniżonej odporności. Można robić z niego na przykład inhalacje, gdy nawracają infekcje górnych dróg oddechowych.
Często właściwości aloesu wykorzystywane są także w kosmetykach, które mają na celu łagodzić poparzenia słoneczne. Nie od dziś wiadomo, że w takim przypadku aloes chłodzi, nawilża i zabezpiecza skórę przed łuszczeniem się i pieczeniem. Po każdym opalaniu warto nałożyć na skórę sporą dawkę aloesu. Aloes ma to do siebie, że bardzo szybko się wchłania i dogłębnie odżywia skórę, dzięki czemu pozostaje przyjemna w dotyku i nawilżona. Łagodzi także uczucie swędzenia. Warto mieć aloes w domu albo przynajmniej zdecydować się na suplementy diety oraz kosmetyki, które go zawierają, aby odpowiednio o siebie zadbać.

Redakcja MamWyzwanie

Jesteśmy grupą pasjonatów zdrowego stylu życia i urody. Sprawdź nasze porady dotyczące pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, tworzenia niesamowitych stylizacji modowych, informacji o diecie i rozwojowym stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wpływ stresu na układ krwionośny nóg
aparaty słuchowe
ból menstruacyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?