Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

Kosmetyki do rzęs i brwi
Uroda

Kosmetyki do rzęs i brwi – naturalny wdzięk

Dobrze wykonany makijaż umożliwia optyczne przyciemnienie i zagęszczenie brwi, co jest bardzo ważne przy jasnych włosach oraz kiedy łuki brwiowe są przerzedzone i słabo widoczne. Zbyt mocne pomalowane i przyciemnione brwi mogą nadawać twarzy groźnego wyglądu. Aby wyglądały one naturalnie, potrzebne są dobrej jakości profesjonalne kosmetyki.

Produkty do stylizacji brwi – na co zwrócić uwagę?

Trendy dotyczące kształtu brwi zmieniają się, czasami są to cienko zarysowane łuki, innym razem linie składają się z potarganych włosków. Na ostateczny rezultat ma duży wpływ to, jakie produkty do stylizacji wybierzemy. Optymalnie zarysowane włoski w stosunku do kształtu twarzy umożliwiają otwarcie oka, skorygować nadmierną wysokość czoła czy odwrócić uwagę od linii żuchwy. Popularnie stosowane produkty do brwi to przede wszystkim henna, która daje natychmiastowy efekt i może się utrzymywać nawet do kilku tygodni. Henna przypomina farbowanie włosów, preparat jest nakładany na włoski na jakiś czas, a następnie zmywany. Odcień henny powinien być odpowiednio dobrany, a zabieg przeprowadzony starannie, aby nie wywołać nienaturalnego efektu przerysowania. Przed nałożeniem preparatu trzeba koniecznie wykonać próbę uczuleniową, jeśli nie wywoła reakcji uczuleniowej dopiero wtedy rozpocząć aplikację.

Preparaty do pielęgnacji rzęs i brwi

Profesjonalne produkty pomagają również znacząco poprawić ich strukturę, wzmacniają kondycję i gęstość włosków. W ich składzie powinna także znajdować się substancja zapobiegająca ewentualnym podrażnieniom, np.alantoina. Delikatna skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa na działanie substancji chemicznych. Odżywki do rzęs i brwi posiadają w składzie wiele korzystnych składników, niektóre z nich to:

 – kwas hialuronowy, gwarantuje odpowiedni poziom nawilżenia,

 – glikoproteiny, stymulują mieszki włosowe do wzrostu,

 – pantenol, odnawia strukturę, zwiększa ich elastyczność,

 – nanopeptydy, wpływają znacząco na przyspieszenie fazy wzrostu włosków.

Sprawdź profesjonalne produkty i ciesz się zadbanymi brwiami i rzęsami już dziś!

Produkty do przedłużania rzęs

Podczas zabiegu przedłużania należy zwrócić uwagę na kondycję naturalnych rzęs, aby ich nie obciążyć. Wybierając produkty do tego zabiegu, trzeba wziąć pod uwagę ich grubość, długość oraz stopień pokręcenia. Ważne jest także odpowiednie dobranie kleju. Dokonując wyboru gabinetu kosmetycznego, najlepiej sprawdź opinie w internecie. Profesjonalne produkty dla stylistek oraz odpowiedni wykonany zabieg gwarantuje, że rzęsy będą się długo trzymać i nie obciąży ich ani nie zniszczy stylizacja.

Codzienna pielęgnacja

Do codziennego mycia rzęs najlepiej zastosuj specjalny pędzelek, który ułatwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Po zabiegach stylizacji brwi i przedłużania rzęs lepiej unikać gorących kąpieli i sauny. Odpowiednim środkiem do demakijażu jest płyn miceralny zawierający odpowiednie pH. 

Dobrej jakości produkty dla stylistek rzęs i brwi przy odpowiedniej pielęgnacji umożliwiają zachowanie stylizacji brwi i rzęs na dłużej.