Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

Na co pomagają bańki
Zdrowie

Na co pomagają bańki?

Stawianie baniek to znana od lat metoda medycyny ludowej. Jest ona całkiem bezpieczna i przyśpiesza proces dochodzenia do zdrowia. Dzieje się tak dlatego, że bańki stymulują i to dość wydatnie działanie układu immunologicznego w taki sposób, że radzi sobie on błyskawicznie z bakteriami i wirusami, które zaatakowały organizm.

Na co pomagają bańki?

Ta metoda lecznicza daje pozytywne rezultaty zwłaszcza w łagodzeniu takich jednostek chorobowych jak przeziębienie i grypa. Bańki można postawić także przy takich schorzeniach jak zapalenie płuc czy astma oskrzelowa. Usprawniają one wentylacje płuc i przepływu krwi, co w konsekwencji ułatwia samo oddychanie. Stawianie baniek pomaga również przy takich dolegliwościach jak bóle stawów i kości, bóle mięśniowe i kręgosłupa.

W medycynie chińskiej stawia się też bańki na czole, po to by łagodziły silne migreny i usprawniły przepływ krwi w mózgu. Bańki w azjatyckich krajach służą również do przeprowadzania masażu leczniczego. Jest on szczególnie przydatny po wzmożonym wysiłku fizycznym, gdyż przyśpiesza ogólną regenerację zmęczonego ciała.

Jak stawiać bańki?

Wybrana technika stawiania baniek zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju baniek, których będzie się używać. Na rynku konsumenckim są dostępne ich szklane, plastikowe, silikonowe bądź gumowe wersje. Niezależnie od tego, jaki rodzaj i technikę stawiania się wybierze, zabieg powinno rozpocząć się od natłuszczenia fragmentu skóry, na którym zamierza się umieścić bańki. Najlepiej użyć w tym celu olejku do masażu bądź oliwki. W ostateczności można też sięgnąć po zwyczajne masło. Baniek nie należy absolutnie umieszczać na sercu bądź też jego okolicach, bo to mogłoby zaburzyć jego pracę.

Masaż kosmetyczny bańkami

O dziwo taki rodzaj zabiegu można również wykonać po to, by dodać sobie urody i zatrzeć działanie upływającego czasu. Masaż bańkami poprawia kondycję naczyń włosowatych, redukuje zmarszczki, dodatkowo wzmacniając działanie kosmetyków- co uwypukla jeszcze mocniej proces odżywienia skóry. Dzięki masażowi skóra staje się bardziej elastyczna i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Poza tym bańki poprawiają jej koloryt i sprawiają, że może ona nabrać ożywczego oddechu. By efekty masażu były bardziej widoczne, należy go przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu przez około piętnaście minut.

Masaż kosmetyczny wykonuje się podobnie jak masaż mięśni, z tym że do jego wykonania najlepiej używać baniek silikonowych o niewielkiej średnicy. Bańki silikonowe najlepiej sprawdzają się w masażach kosmetycznych, gdyż są niezwykle subtelne i lepiej niż guma nadają się do okolic oczu, dekoltu czy szyi. Przed przystąpieniem do masowania dobrze jest nałożyć na skórę kosmetyczne serum, które wzmocni odmładzające i ujędrniające działanie zabiegu.

Niektóre panie decydują się także na magnetoterapię. Przy czym przy tej metodzie używa się baniek plastikowych, które mają specjalną igłę. Wbija się ją w ciało, a jej zadaniem jest przewodzić impulsy pola magnetycznego wprost do wybranych tkanek. Magnetoterapia łączy w sobie elementy masażu magnetycznego i akupresury.