Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

Olej rycynowy
Uroda Zdrowie

Olej rycynowy – jego cenne własciwości

Olej rycynowy i jego drogocenne właściwości są znane od wieków. Ten niezwykły preparat pozyskiwany z nasion drzewa rącznika pospolitego jest prawdziwym panaceum na różnorodne, często uciążliwe dolegliwości. Te rośliny liściaste o różowych owocach dla niektórych stanowią piękne ozdoby, a inni doszukają się w nich cennych właściwości zdrowotnych. 

Rącznik pospolity w naturalnej postaci jest rośliną trującą, która produkuje toksyczną rycynę. Dopiero w wyniku odpowiedniej obróbki można pozbyć się tych szkodliwych dla zdrowia substancji. W przerobionej formie olejek rycynowy jest bogaty w różnorodne związki aktywne, niezwykle korzystnie wpływające na zdrowie i urodę. 

Olejek rycynowy – idealny preparat na zaparcia

Choć wielu osobom olej z rycyny kojarzy się z urodą, to już w starożytności znaleziono dla niego zastosowanie wewnętrzne. Ta oleista ciecz o żółtym zabarwieniu jest idealnym środkiem, skutecznie działającym na uciążliwe zaparcia. Wystarczy spożyć około 1-2 łyżeczki oleju, aby przyspieszyć przemianę materii oraz pobudzić do działania perystaltykę jelit. Co więcej preparat ten zmniejsza wchłanianie wody z jelita, co również przyspiesza wypróżnienie. Trująca rycyna neutralizuje się po przegotowaniu w gorącej wodzie, zatem gotowy produkt jest w pełni bezpieczny dla ludzkiego organizmu. 

Olej rycynowy – idealny preparat na skórę

Znany od dawna olejek rycynowy posiada także korzystne działanie zewnętrzne. Preparat ten skutecznie pobudza krążenie, pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu, zwalcza bakterie i wirusy oraz przyspiesza gojenie się ran czy owrzodzeń. Ponadto wykazuje działanie złuszczające, dlatego często jest polecany w celu zlikwidowania zrogowaciałego naskórka. W tym celu wystarczy dodać kilka kropel oleju do wybranego kremu czy też maści z witaminą A i mieszankę dobrze wmasować w skórę. 
Olejek z rycyną świetnie nawilża skórę, zatem często można go spotkać w dostępnych na rynku kosmetycznym preparatach do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Regularnie stosowane środki z tym olejkiem znacznie poprawiają kondycję włosów. 

Olej rycynowy, a zdrowe paznokcie

Olej rycynowy to niezastąpiony preparat w nawilżaniu, wzmacnianiu oraz nabłyszczaniu paznokci, a nawet całych dłoni. Osoby mające problem z suchością oraz szorstkością rąk powinny często stosować rycynową kąpiel. W tym celu wystarczy do ciepłej wody wpuścić kilka kropel olejku rycynowego i w mieszance tej wymoczyć dobrze dłonie. Następnie warto nałożyć na dłonie odżywczy krem czy też balsam. Regularne zabiegi pozwalają na długo pozbyć się suchej oraz szorstkiej skóry na dłoniach, a paznokcie stają się twarde oraz idealnie odżywione. 

Olej rycynowy, a piękne brwi i rzęsy

Olejek rycynowy zalecany jest również dla pań, które chcą cieszyć się pięknymi, grubymi rzęsami. Preparat ten doskonale stymuluje włoski do wzrostu i skutecznie je wydłuża. Świetnie zagęszcza rzęsy, które poprzez regularne stosowanie stają się mocniejsze oraz grubsze. Co więcej z czasem są one bardzo odporne na wypadanie. W tym celu przed pójściem do snu warto nacierać olejkiem włoski i pozostawiać je do wchłonięcia, aż do rana. Wystarczy miesięczna kuracja, aby były widoczne pierwsze zadowalające efekty.