Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Terapia glinką – co daje?

16 czerwca 2019 Terapia glinką

Argilloterapia to jedna z najbardziej znanych i najczęściej stosowanych metod terapii. Polega ona na zastosowaniu glinek organicznych w celach leczenia i pielęgnacji ciała. Zabiegi tego typu szczególnie popularne są od wielu lat w rejonach afrykańskich, południowoamerykańskich i bliskowschodnich. Zainteresowanie nimi nie ominęło również Europy, w tym naszego kraju. Terapia glinką – na co pomoże i jakie da rezultaty? Kiedy warto ją stosować?

Czym jest argilloterapia?

Argilloterapia wiąże się z użyciem kilku typów glinek o różnorodnych właściwościach i zabarwieniu, które uzależnione jest zawartości żelaza. Można tu wymienić wersję białą, różową, błękitną, czarną, czerwoną i zieloną. Zabiegi z użyciem glinki polegają najczęściej na nałożeniu okładów bądź maseczek. Zdarza się również, że terapia może dotyczyć doustnego przyjmowania środka w formie napoju.
Głównym celem stosowania glinki jest profilaktyka i eliminacja różnorodnych nieprawidłowości i schorzeń poprzez oczyszczenie i pozbywanie się toksyn z organizmu. Warto mieć świadomość, że w obecnych czasach właściwie na każdym kroku człowiek styka się z różnorodnymi zanieczyszczeniami i szkodliwymi substancjami. Znajdują się one niemal wszędzie – w powietrzu, wodzie, pokarmie – i są źródłem wielu chorób. Terapię glinką pozwala na ich skuteczne usuwanie, a przez to usprawnianie funkcjonowania całego organizmu.

Glinka na twarz

W ostatnich latach szczególnie popularne stały się maseczki z glinką, nakładane na skórę dekoltu i twarzy minimum raz w tygodniu. Metodę tę stosują nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Maseczki z glinki świetnie oddziałują na cerę – w zależności od potrzeb mogą ją doskonale nawilżać, ujędrniać, a przede wszystkim głęboko oczyszczać. Ujednolicają też koloryt i sprawiają, że skóra wydaje się zdrowsza i pozbawiona zmarszczek. Terapia glinką pomaga w walce z problemami dermatologicznymi, lecząc trądzik, stany zapalne, wrzody oraz łagodząc wszelkie podrażnienia. Metoda ta bardzo dobrze sprawdza się również u alergików i osób z cerą wrażliwą lub naczynkową.

Terapia glinką – na co pomoże?

Stosowanie glinki na inne partie ciała (np. brzuch, nogi, ręce, pośladki) bardzo je wygładza i pomaga zredukować nieestetyczny cellulit. Skóra w tym miejscach staje się przyjemniejsza w dotyku, lepiej odżywiona i zdecydowanie bardziej jędrna. Okłady stosowane są również w celu leczenia różnorodnych schorzeń nerek, pęcherza, wątroby oraz układu płciowego. Terapia glinką oczyszcza układ krążenia, redukuje problemy trawienne, reguluje wydzielanie sebum i działa przeciwzapalnie, eliminując m.in. objawy egzemy.

Napój z glinki

Nieco mniej popularne w naszym kraju jest stosowanie doustne glinki poprzez picie napoju będącego połączeniem sproszkowanego produktu i wody. Taka forma terapii musi trwa kilka tygodni (minimum 3). Jej efektem jest przede wszystkim dobrze oczyszczony z toksyn organizm o zwiększonej odporności. Warto dodać, że glinka połączona z zaparzoną szałwią świetnie sprawdza się również jako płukanka na gardło przy stanach zapalnych i przeziębieniach.

Redakcja MamWyzwanie

Jesteśmy grupą pasjonatów zdrowego stylu życia i urody. Sprawdź nasze porady dotyczące pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, tworzenia niesamowitych stylizacji modowych, informacji o diecie i rozwojowym stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak przygotować skórę na zimę
Retinol w serum do twarzy
Profesjonalne usuwanie sztucznych rzęs

Jesteś zainteresowany reklamą?