Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

zdrowe napoje
Zdrowie

Żywność specjalnego przeznaczenia – wsparcie w trudnych sytuacjach

Napoje Fresubin to wysokoenergetyczne wsparcie dla osób w wyjątkowej sytuacji zdrowotnej. Jest to swego rodzaju dieta specjalnego przeznaczenia, którą można stosować przez pewien okres, uzależniony od potrzeb. Korzystają z niej np. chorzy onkologicznie, osoby przed operacjami, starsze osoby chorujące przewlekle lub pozbawione energii, cukrzycy oraz pacjenci na dietach niskokalorycznych lub eliminacyjnych. W tej grupie są również dzieci.

Fresenius Kabi – caring for life

Fresenius Kabi to producent diet Fresubin. Zajmuje się opieką zdrowotną w skali globalnej. Przede wszystkim dba o osoby przewlekle oraz krytycznie chore. Specjalizuje się w produkowaniu żywności klinicznej i lekarstw ratujących życie. Zajmuje się też technologią infuzyjną i transfuzyjną. Długoletnie doświadczenie pozwoliło marce na objęcie stanowiska lidera światowego. Asortyment od Fresenius Kabi jest niezwykle szeroki – obejmuje m.in. pompy objętościowe i strzykawkowe, urządzenia i preparaty użyteczne w zakresie onkologicznym lub anestezjologicznym, a także środki żywienia klinicznego i pomocne w ich podawaniu urządzenia medyczne.

Pełnowartościowe żywienie medyczne

Napoje i desery Fresubin zawierają składniki odżywcze, minerały i witaminy w wersji skoncentrowanej. Dzięki niewielkiej objętości można je podawać osobom w ciężkim stanie zdrowotnym lub oczekującym na zabiegi operacyjne. W momencie, gdy utrudnione jest dostarczenie odpowiedniej ilości białka, węglowodanów i mikroelementów, produkty te dbają o zachowanie energii i względnie dobry stan zdrowia. Mogą wspierać rekonwalescencję onkologiczną lub osoby z nietolerancjami pokarmowymi. Diety Fresubin są dobrze przyjmowane przez układ pokarmowy, nie zawierają glutenu ani laktozy, a także niezdrowego syropu glukozowego. Dzięki ich zażywaniu, nawet mimo braku apetytu i problemów z żołądkiem, powrót do zdrowia i lepszego samopoczucia jest znacznie ułatwiony.

Postępowanie u dzieci niedożywionych

Żywność Fresubin może też szybko wesprzeć organizm dziecka niedożywionego lub zagrożonego niedożywieniem. To może mieć miejsce również w przypadku chorób oraz innych sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na energię. Odpowiednie żywienie u dzieci jest szczególnie ważne – wpływa na prawidłowy rozwój i wzrost, działanie układu odpornościowego, a także koncentrację w szkole i aktywność społeczną. Aby uniknąć nieodwracalnych zaburzeń rozwojowych u dziecka, warto w odpowiednim momencie sięgnąć po preparaty specjalnego przeznaczenia. Można je stosować już od 1. roku życia dziecka, jednak pod kontrolą lekarza. Występują w kilku smakach, co ułatwia ich podawanie nawet niejadkom.