Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

torebka od herbaty
Dieta

Co można zrobić z torebkami od herbaty?

Herbaciane torebki to nie tylko źródło doskonałego aromatu i smaku, ale i surowiec wtórny, który można jeszcze wykorzystać do zupełnie innych celów. Niektóre z nich mogą być mocno zaskakujące.

Dlaczego herbata jest tak popularnym napojem?

Zapewne chodzi o to, że potrafi ona doskonale rozgrzewać, ma przyjemny, aromatyczny smak i kryje w sobie moc wielu leczniczych ziół. Regularne jej spożywanie może poprawić przemianę materii, wspomóc jelita w ich codziennej pracy oraz polepszyć ogólną odporność organizmu. Poza tym przy herbacie wytwarza się idealna atmosfera do udanych, towarzyskich rozmów. Walor ten jest szczególnie istotny w okresie jesienno- zimowym.

Do czego można wykorzystać torebki od herbaty?

Zużyte herbaciane torebki mogą sprawdzić się jako wywar zmiękczający mięso. Na przykład po takiej herbacianej kuracji twardy schab czy karkówka po prostu będą rozpływały się w ustach, gdyż wspomniany eliksir nada im wyjątkowej miękkości. Torebki od herbaty są również świetnym nawozem dla domowych, doniczkowych kwiatów. Można je umieścić w pojemnikach z kwiatami i delikatnie przysypać ziemią. Dzięki nim roślinki będą szybciej rosły. Torebka od herbaty świetnie niweluje brzydkie zapachy, toteż można ją umieścić wewnątrz starej szafy czy komody. Brzydka woń natychmiast się stamtąd ulotni. Również niewiele osób wie, iż herbaciana torebka poddana działaniu kadzidła potrafi odstraszyć stada natrętnych komarów. Jest nawet skuteczniejsza od renomowanych środków zwalczających te owady.

Inne zastosowanie torebek od herbaty

Torebka herbaciana ma o dziwo spore zastosowanie w leczeniu niektórych medycznych przypadłości. Przede wszystkim łagodzi obrzęk wokół oczu i wszelakie zaczerwienienia. Kuracja z jej udziałem zazwyczaj definitywnie kończy wątek zapalenia spojówek. Torebka od herbaty pomaga również wyleczyć wszelkie negatywne skutki poparzeń słonecznych. Dzieje się tak dlatego, że substancje w niej zawarte mają właściwości kojące i wygładzające. Dlatego też warto przygotować kąpiel na bazie torebek. Nasza skóra na pewno będzie nam za to wdzięczna.

Torebka od herbaty ma także przeciwbólowe oddziaływanie. Warto na przykład posłużyć się nią przy łagodzeniu bólu po zastrzykach. Wystarczy przyłożyć ją w obolałym miejscu i potrzymać przez kilka sekund, by po pewnym czasie odczuć wyraźną ulgę. Ten naturalny specyfik to dobre lekarstwo na wszelkie drobne skaleczenia i rany. Po pierwsze hamuje krwawienie, a po drugie przyśpiesza i to znacznie proces gojenia.

Torebek herbacianych można również używać do wygaszania wszelkich stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej. Ich główną zaletą jest to, iż zapobiegają krwawieniu dziąseł i innym chorobom przyzębia. Okłady z zużytych torebek przydadzą się również do niwelowania skutków ciężkiego treningu lub nieszczęśliwego upadku.
Jest rzeczą oczywistą, że po tego typu zdarzeniach pozostają ogromne siniaki lub bolesne obrzęki. Okład herbaciany rozprawi się z nimi w mig, a do tego będzie znacznie tańszy od reklamowanych aptecznych żeli czy maści.