Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

Jak zrobić domową maść z czosnku
Zdrowie

Jak zrobić domową maść z czosnku?

Czosnek to roślina, która posiada mnóstwo właściwości leczniczych. Z tego też względu jest polecana jako naturalny zamiennik antybiotyków. Z ząbków czosnku można zrobić maść i stosować ją miejscowo w leczeniu rozmaitych dolegliwości.

Na co konkretnie pomaga czosnek?

Zioło to jest pożądane przy łagodzeniu objawów grypy takich jak: kaszel, katar, gorączka czy bóle mięśniowe. Po czosnek można również sięgnąć w przypadku zmian skórnych i trądziku. Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom czosnek łagodzi wszelkie stany zapalne skóry i hamuje wydzielanie nadmiaru sebum. Czosnek to także doskonały sposób na podwyższenie ogólnego poziomu odporności organizmu.

Za jego sprawą bakterie i wirusy będą uciekały tam, gdzie pieprz rośnie. Jedynym mankamentem jego działania jest nieprzyjemny zapach, jaki po sobie pozostawia, lecz i na tę okoliczność znajdzie się metoda. Wystarczy przyjmować go jedynie wieczorem, a po przebudzeniu dokładnie wyszczotkować jamę ustną i sięgnąć po gumę odświeżającą oddech.

Jak zrobić domową maść z czosnku?

Do jej przygotowania potrzebne będą następujące składniki:

1/3 szklanki oleju kokosowego.
2 łyżki oliwy z oliwek.
8 ząbków obranego czosnku.
5 kropel oleju lawendowego.

Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych składników można przystąpić do robienia leku. Trzeba wszystkie składniki maści starannie ze sobą zmieszać. By było szybciej i sprawniej można posłużyć się blenderem. Następnie przygotowany w ten sposób roztwór należy przecedzić przez sitko i przelać do pojemnika. Później wskazane jest, by wraz z całą zawartością trafił do lodówki. Niska temperatura powinna pomóc maści z czosnku zachować jej prozdrowotne właściwości. Maść z czosnku nie jest trudna w rozprowadzaniu, a sam proces jej produkcji trwa nie dłużej niż 5 minut. Można ją nakładać na takie części ciała jak klatka piersiowa czy podeszwy stóp. Jej zaletą jest to, że nie uczula i potrafi szybko przeniknąć do krwi chorego.

Jak stosować maść z czosnku?

Tak naprawdę to żadna filozofia. Maścią z czosnku można posmarować niemal wszystkie części ciała od stóp, aż po klatkę piersiową. Wyjątek stanowią jedynie miejsca intymne i okolice twarzy i oczu. Tam nie wolno jej używać. Maść z czosnku powinno się stosować cztery razy dziennie. No, chyba iż ma się do czynienia z przewlekłym zapaleniem płuc lub krtani, wtedy maść można używać co godzinę, aż do ustąpienia objawów chorobowych. Maść z czosnku w odróżnieniu od znanych farmaceutyków nie ma żadnych skutków ubocznych i można ją polecić nawet małym dzieciom.

Poza tym jej receptura jest znana od wieków, gdyż z jej dobroczynnych właściwości korzystały już nasze babcie. One dobrze wiedziały, że w czosnku drzemie ogromny potencjał leczniczy. Zresztą nie miały innego wyjścia niż zaznajomić sobie podstawy zielarstwa, bo na wizytę u dyplomowanego lekarza mało kogo było wtedy stać. Poza tym maść z czosnku zyskała nawet aprobatę środowiska lekarskiego, gdyż nie wywoływała żadnych poważnych konsekwencji zdrowotnych, a jej używanie przyśpieszało proces dochodzenia do pełni sił.