Mam Wyzwanie

Dieta, Zdrowie, Uroda

usuwanie zmarszczek
Uroda

Usuwanie zmarszczek – jak pozbyć się ich w gabinecie medycyny estetycznej?

Zmarszczki widoczne na twarzy mogą być kompleksem. Często pojawiają się one już u młodszych osób, poniżej 30 roku życia. Na szczęście, obecnie można je usuwać. Jakie metody pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów?

Jak usuwać zmarszczki?

Zmarszczki widoczne na skórze mogą mieć pochodzenie mimiczne lub mogą wynikać z procesów starzeniowych. W pierwszym przypadku za ich powstanie odpowiedzialne są ruchy mięśni twarzy, w drugim naturalny upływ czasu, który powoduje zmiany w strukturze skóry. W każdym z tych przypadków można usuwać zmarszczki, przy czym duże znaczenie ma dobór właściwych metod.

Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientkom duży wybór zabiegów polegających na usuwaniu zmarszczek. Dzięki nim można pozbyć się ich szybko i skutecznie, także na długi czas, by zapomnieć o ich istnieniu.

Gdy chodzi o efektywne usuwanie zmarszczek Oświęcim jest miastem, w którym również można skorzystać z nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej w celu poprawy wyglądu twarzy.

Jakie zabiegi pozwalają na usunięcie zmarszczek i nadanie twarzy młodzieńczego wyglądu?

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wśród najczęściej używanych substancji w gabinetach medycyny estetycznej znajduje się kwas hialuronowy. Jest to rodzaj polisacharydu, który naturalnie występuje w skórze oraz w innych tkankach. Jego zadaniem jest utrzymywanie właściwego poziomu nawilżenia oraz sprężystości skóry.

Zabiegi usuwania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego dają najlepsze wyniki wtedy, gdy u klienta występują zmarszczki starcze. Kwas hialuronowy działa wówczas jak wypełniacz i pozwala on na wypełnienie pustych przestrzeni i nadanie skórze większej objętości. Dzięki temu wygładza też widoczne na jej powierzchni zmarszczki.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Drugim rodzajem popularnego zabiegu medycyny estetycznej stosowanego na zmarszczki jest botoks. Również określany jest on mianem toksyny botulinowej albo jadu kiełbasianego. 

Botoks to rodzaj neurotoksyny, która powoduje powstanie zaburzeń w przepływie impulsów elektrycznych pomiędzy tkankami mięśniowymi i nerwami. Dzięki temu może on zmniejszać aktywność mięśni. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie zmarszczek pochodzenia mimicznego.

Usuwanie zmarszczek botoksem jest procedurą o szerokim zastosowaniu, która używana jest między innymi w przypadku zmarszczek wokół oczu, na czole, przy ustach, nosie, czyli tam, gdzie skóra porusza się na skutek ruchów mięśni twarzy podczas śmiania się czy marszczenia czoła.

Wampirzy lifting

Ciekawym zabiegiem oferowanym w gabinetach medycyny estetycznej jest wampirzy lifting, który polega na zastosowaniu osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe jest rodzajem preparatu powstającego z krwi pacjenta, który zawiera duże ilości cennych składników rewitalizujących. Wstrzyknięcie go w skórę powoduje jej odmłodzenie, w tym także zmniejszenie zmarszczek.

Laserowe usuwanie zmarszczek

To zabieg o wysokiej skuteczności, za pomocą którego można poprawić wygląd skóry. Powoduje on jej miejscowe uszkodzenia i promuje jej naturalną odnowę, dzięki czemu pozwala zmniejszyć widoczność oznak starzenia.